Zrozumieć uzależnienie młodych: Kluczowe informacje dla efektywnej pomocy.


Dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, Fundacja PSYCHE wraz z Poradnią Zdrowia Psychicznego Psychoklinika, Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim Drewnica Sp. z o.o. oraz Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. zorganizowała konferencję „Młodzież bez uzależnień – odpowiedzialność leży w nas, dorosłych”. Konferencja odbyła się w dniu 30.05.2023 roku w Mazowieckim Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym DREWNICA.

W czasie wydarzenia Eksperci przedstawiali swoje prelekcje z obszaru profilaktyki, leczenia i wspierania młodzieży oraz ich rodzin w procesie uzależnień. ”Triumf nad traumą, PTSD z uzależnieniem: klucz do prewencji i leczenia młodzieży”, czy „Nowe uzależnienia – jak skutecznie rozpoznać i zapobiec ryzykom uzależnień od technologii” – z takimi tematami mogliśmy się zapoznać wśród siedmiu innych propozycji wystąpień prelegentów– a wśród nich nie zabrakło także Specjalistów Psychokliniki.

Konferencja przyczyniła się do wymiany poglądów, dyskusji na temat doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy dotyczącej efektywnego wspierania młodych osób i jej otoczenia w kryzysie uzależnienia oraz zapobiegania uzależnieniom.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

Więcej informacji na temat realizowanego projektu znajdą Państwo na stronach internetowych:

https://psychoklinika.pl i http://www.fundacjapsyche.pl

Prelegent:

Szkolenie prowadzi psycholog, psychoterapeuta uzależnień mgr ZBIGNIEW MICHALCZYK: