Zabawy pozwalające budować dobrą relacje z dzieckiem w wieku 6 - 8 lat


Aby odkryć pełnię możliwości naszej platformy i cieszyć się wyjątkową zawartością.

KARTY PRACY

Bezpieczna relacja z opiekunami, to ważny element prawidłowego rozwoju człowieka. Relacja rodzica

z dzieckiem jest niezwykła i to dorośli ponoszą odpowiedzialność za to jak będzie kształtowana.

Dbając o dobrą relację z małym człowiekiem, dbamy

o jego dobry start w dorosłość. Relacja, w której jest: miłość, uważność na wewnętrzne potrzeby, czułość, bliskość (nie tylko fizyczna, ale i emocjonalna), zdrowe granice, akceptacja oraz wiele wspólnego czasu i zabaw, może stać się bezpieczną bazą, z której dziecko wyruszy spokojnie na głębokie wody dorosłego życia.

Autor:

Autorem kart pracy jest:

mgr Katarzyna Kajak-Serafin

PSYCHOLOG DZIECIĘCY, PSYCHOTERAPEUTA POZNAWCZO-BEHAWIORALNY

Absolwentka Wydziału Psychologii – specjalność Psychologia Kliniczna w WSFiZ w Warszawie. Ukończyła 4-letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w jednym z najlepszych w Polsce ośrodków, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Obecnie w procesie certyfikacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w takich ośrodkach jak: Oddział Psychiatryczny Dzienny i Zamknięty w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie, Gminne Punkty Konsultacyjne, Akademia Aktywnej Edukacji Montessori w Konstancin – Jeziornej oraz wielu placówkach oświatowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Prowadziła prywatny gabinet psychoterapeutyczny ukierunkowany na pracę z dziećmi i młodzieżą, w którym odbywały się terapie indywidualne, konsultacje psychologiczne dla rodziców oraz zajęcia wspierające rozwój dziecka. Była autorem oraz prowadzącą licznych szkoleń i warsztatów dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Obecnie zajmuję się przede wszystkim psychoterapią indywidualną młodzieży i osób dorosłych. Prowadzi również konsultacje psychologiczne oraz warsztaty i grupy psychoterapeutyczne.

Zajmuje się wsparciem osób m. in. z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami zachowania, zaburzeniami adaptacyjnymi, zaburzeniami osobowości. Oferuje wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych oraz trudnościach wynikających z rodzicielstwa.

Nieustannie poszerza zakres swojej wiedzy uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej.

Postępuje zgodnie z kodeksem etyki zawody psychologa, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Staram się wykorzystywać zdobytą wiedzę nie tylko podczas prowadzenia terapii, ale również w życiu osobistym. W wolnych chwilach rysuję, maluję i szyję przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Więcej na www.psychoklinika.pl